TwojInternet.pl

Strona wielotematyczna

Organizacja przyjęcia komunijnego w domu

Jeszcze kilka lat temu zorganizowanie przyjęcia komunijnego w domu nikogo nie dziwiło. Dziś królują imprezy, które bez większej przesady można nazwać „małymi weselami” organizowane w restauracji, którym towarzyszą rozmaite atrakcje. Na pewno znajdą się osoby, które zechcą jednak urządzić uroczystość komunijną w domu w gronie rodzinnym. To z pewnością mniejszy koszt, niż przyjęcie w wynajętym lokalu, ale i spore wyzwanie organizacyjne.

Wybranie odpowiedniego menu

Trudno mówić o jakichś szczegółowych wytycznych. Na pewno obiad powinien być bardziej syty, niż nasze codzienne posiłki. Przed daniami głównymi warto, więc podać zimne przekąski. Sprawdzi się półmisek z wędlinami, faszerowane jajka czy różnego rodzaju sałatki. Potem czas na zupę. Trudno nam będzie zapewne wyjść poza pewne utarte schematy, no bo jak tu nie podać rosołu z makaronem? Jednak zaserwowanie pomidorowej, gulaszowej czy innej tradycyjnej zupy nie będzie żadnym faux-pas. Coraz bardziej popularne stają się również lekkie kremy z rozmaitych warzyw.

Danie główne to z reguły dania mięsne takie, jak kotlet schabowy, pieczony kurczak, schab ze śliwką. Popularne i bardzo lubiane przez dzieci są kotlety de Volaille z kurczaka. Do mięsa podaje się najczęściej ziemniaki z wody i surówki.

Obowiązkowy na przyjęciu komunijnym jest tort. Oczywiście, można pokusić się o zrobienie go samemu, ale zamawiając tort w cukierni mamy pewność, że będzie nie tylko pyszny, ale i efektowny. Do rodzaju uroczystości na pewno pasować będą wszelkie torty z białymi kremami. Warto zadbać o domowej roboty ciasta np. sernik czy szarlotka. Najmłodszym do gustu przypadną ciasteczka oraz babeczki z kolorowymi kremami.

Dekoracja stołu

Pamiętajmy, że jest to szczególny dzień. Należy, zatem zadbać również o odpowiednią oprawę i odświętnie nakryć stół. Dominujący kolor to rzecz jasna biel. Podkreślmy uroczysty charakter przyjęcia białymi świecami oraz żywymi kwiatami. Nie muszą być ustawione wyłącznie na stole. Udekorujmy również inne części mieszkania. Spośród kwiatów sprawdzą się na pewno konwalie, margerytki oraz frezje, z których można wykonać niewielkie bukieciki. Dopełnieniem całości będzie dekoracyjna zastawa.

Organizacja przyjęcia komunijnego w domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę