TwojInternet.pl

Strona wielotematyczna

Kupuj oszczędniej!

Zakupy to dla wielu osób doskonała rozrywka i sposób na poprawienie sobie nastroju. Niestety bardzo często wydajemy o wiele za dużo, niż pozwalają na to nasze dochody. Oszczędzanie, choć na początku wydaje się trudne, z czasem może wejść w krew. Wystarczy poznać kilka podstawowych zasad… i trzymać się ich w trakcie zakupów.

Po pierwsze: porównywanie cen!

Różnice cen takich samych produktów w różnych sklepach mogą być naprawdę spore. Oszczędzanie zacznijmy, więc od nawyku porównywania cen. W dzisiejszych czasach nie jest to zbyt trudne. Większe sklepy wydają swoje gazetki, które na ogół dostępne są w wersji online. Jeżeli mamy w planach poważniejsze zakupy np. chcemy kupić zmywarkę czy telewizor, odwiedźmy wybrane sklepy, aby wybrać najlepszą opcję. Wiele sklepów, aby przyciągnąć klientów, proponuje rabaty albo przeceny. Może udać nam się kupić sprzęt po zupełnie okazyjnej cenie.

W sieci dostępne są internetowe porównywarki cen. Korzystanie z nich to również szansa na duże oszczędności. Czasami sklepy, które likwidują swoją działalność, chcą pozbyć się jak największej ilości towaru, w związku z tym ostatnie dni takiej likwidacji to często totalna obniżka cen towarów.

Po drugie: oszczędzanie na ubraniach!

Nie każdego stać na drogie, markowe ubrania. Jednak można kupić świetnej jakości rzeczy za niewielkie pieniądze i wyglądać modnie. Tanio ubierzemy się w sklepach outlet-owych, gdzie spotkamy mocno przecenione markowe ciuchy. Mogą występować na nich niewielkie defekty, ale przecież oderwana metka czy odpruty guzik nie powinien dyskwalifikować ubrania.

Firmowe ubrania znajdziemy także w second-handach. Co więcej, ubierzemy się w nich za niewiarygodnie niskie ceny. Niejednej amatorce sklepów z używaną odzieżą udało się upolować niezniszczoną skórzaną kurtkę za 5 zł czy markowe dżinsy za dwa złote. Odzież z lumpeksów wystarczy jedynie dobrze wyprać i już można cieszyć się ciekawymi ubraniami za grosze.

Ubrania na pewno warto kupować na wyprzedażach. Czekajmy, więc na takie okazje, jak zmiana sezonów. Wówczas ceny spadają nawet o 70 czy 80 %.

Po trzecie: rozsądne zakupy codzienne!

Robiąc codzienne zakupy, wybierajmy tańsze sklepy, które oferują dobrej jakości produkty. Zawczasu przygotujmy listę zakupów i starajmy się jej trzymać. Będą kusić nas rozmaite promocje. Postarajmy się jednak nie kupować rzeczy spoza listy. Jeżeli ich na niej nie ma, to znaczy, że nie są nam potrzebne.

Kupuj oszczędniej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę