TwojInternet.pl

Strona wielotematyczna

Sala weselna – na co zwracać uwagę?

Sala weselna, czyli miejsce, gdzie odbędzie się przyjęcie po ceremonii ślubnej, powinna przede wszystkim odpowiadać potrzebom przyjęcia i pary młodej. Oznacza to, że powinna być dostosowana do liczby gości, zapewniać dobre zaplecze dla cateringu, posiadać dobrą kuchnię, parking oraz miejsca noclegowe, jeśli to konieczne. Najważniejsze jest jednak to, żeby odpowiadała gustowi pary młodej, dla której przecież organizowane jest to wyjątkowe wydarzenie, jaki jest wesele.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych sal weselnych, począwszy od kameralnych i niewielkich restauracji, przez bardzo eleganckie, po stylizowane na wiejskie dworki (jak np. https://dworekarkadia.pl/wesela.html) pałace czy zamki. Najważniejsze jest zatem to, aby dobrać salę pod kątem liczby gości i stylu wesela – co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę?

Lokalizacja

Wesele wcale nie musi odbywać się w miejscu, w którym mieszkamy, jednak dobrze, jeśli odbywa się dość blisko miejsca ceremonii ślubnej. Jeśli chcemy wziąć wesele w Lublinie, nic nie stoi na przeszkodzie, tym bardziej że to urokliwe miasto będzie wspaniałym tłem dla tej wyjątkowej chwili.

Menu weselne

Najczęściej sale i restauracje weselne oferują kilka opcji menu. Wybierając miejsce na przyjęcie, powinniśmy zorientować się, jakie dania są oferowane. Jeśli chcemy, aby na twoim weselu pojawiły się dania wegetariańskie, włoskie, chińskie albo innej kuchni, musimy poszukać takiej sali lub dowiedzieć się, czy istnieje możliwość wynajęcia samej sali, bez menu. Wówczas będziemy musieli poszukać oddzielnie firmy cateringowej.

Klimatyzacja

Obecnie jest ona standardem w większości miejsc, jednaki mimo to, dobrze jest sprawdzić jej stan, aby nie zepsuć wesela sobie i gościom. Zbyt wysoka temperatura będzie zwyczajnie uciążliwa i wszyscy zaczną uciekać na zewnątrz.

Sala weselna – na co zwracać uwagę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę