TwojInternet.pl

Strona wielotematyczna

Atrakcje Krakowa

Kraków to obowiązkowy przystanek, jeżeli chodzi o zwiedzanie naszego kraju. Dotyczy to w równym stopniu cudzoziemców i obywateli. Raz odwiedzony z pewnością większości przypadnie do gustu, ponieważ piękne miasto królów ma wiele do zaoferowania. Prawda, smog jest tutaj męczący w okresie grzewczym, ale miasto pozostaje mimo tego zachwycające. Tętniące życiem brukowane uliczki Rynku i klimatyczne kawiarnie to tylko mały strzępek tego, co w Krakowie urzeka i intryguje. Oto kilka opcji na ciekawy weekend w cieniu Wawelu.

Axe throwing, czyli rzucanie siekierami

Znudziło się imprezowanie w klubach i czas na coś odświeżającego i niebanalnego? Nowy typ rozrywki wkroczył dumnie na krakowską scenę, a chodzi o rzucanie siekierami. Tak, dokładnie tak — rzucanie siekierami w Axe throwing club. Twórcami i organizatorami zabawy jest Bad Axe, a pomysł zabawy swoje korzenie ma w Ameryce Północnej, gdzie jest obecnie bardzo popularną rozrywką. Cała sztuka polega na rzucie specjalnie wyważoną siekierą do celu. Wszystko odbywa się na bezpiecznym torze i pod okiem instruktorów, którzy na początku pokazują, jak obchodzić się ze sprzętem. Taka zabawa to na pewno coś nieszablonowego i dostarczającego dużo adrenaliny. Warto zabookować sobie termin na https://madaxe.pl/pl/.

Lot balonem

Kraków znany jest z lotów balonem nad Wisłą. Rzeczywiście, w ciepłych miesiącach można wznieść się nad bulwary wiślane i podziwiać piękną panoramę miasta z idealnym widokiem na Wawel po drugiej stronie rzeki. To idealny pomysł dla miłośników fotografii, którzy chcą uchwycić malownicze i zachwycające oblicze Krakowa.

Góry, kopce i pagórki

Czymże, by był wypad do Krakowa bez wspięcia się na jeden z kopców? Jeżeli chcemy podziwiać panoramę miasta to warto skoczyć na zielenią wyścielony Kopiec Kościuszki, skąd mamy przy ładnej pogodzie i bezchmurnym niebie cudowny widok nie tylko na Kraków, ale aż na Tatry w oddali. Jeżeli jesteśmy miłośnikami romantycznych i kolorami mieniących się zachodów słońca to obowiązkowo Kopiec Kraka w godzinach późno-popołudniowych.

Zwiedzanie

Nie zapominajmy, że Kraków ma do zaoferowania nie tylko widoki, ale wiele fajnych miejsc do odwiedzenia. Na miłośników architektury czekają liczne kościoły z różnych epok, katakumby, a na fanów historii drzwi otwierają muzea czy Legoland, gdzie można podziwiać historyczne bitwy w odtworzeniu z klocków lego. Jednak Kraków ma o wiele więcej do zaoferowania, o czym warto przekonać się samemu.

Atrakcje Krakowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę